Palkittu politiikan aikakauslehti
72€/6kk

Ulkomaat

16.4.2017 18:01 ・ Päivitetty: 16.4.2017 18:02

Erdogan esitti onnittelut kansanäänestyksen tuloksesta

Turkissa presidentti Recep Tayyip Erdogan on esittänyt onnittelut kansanäänestyksen tuloksesta. Hän on keskustellut puhelimessa pääministeri Binali Yildirimin ja kansallismielisen MHP-puolueen Devlet Bahcelin kanssa, kertoo presidentinkanslia Hürriyet-lehden mukaan.

Turkkilaisten niukka enemmistö näyttää äänestäneen uuden, presidentin valtaoikeuksia merkittävästi lisäävän perustuslain puolesta.

Virallinen äänestystulos uupuu vielä.

Jaa tämä artikkeli

Kommentit

Artikkeleita voi kommentoida yhden vuorokauden ajan julkaisuhetkestä. Kirjoita asiallisesti ja muita kunnioittaen. Ylläpito pidättää oikeuden poistaa sopimattomat viestit ja estää kirjoittajaa kommentoimasta.

Sähköpostiosoitteesi

Toimituksen valinnat

Demokraatti

päätoimittaja: Petri Korhonen
Lähetä juttuvinkki →

Toimitus: PL 338, 00531 Helsinki, puh. 09 701 041

Arbetarbladet

chefredaktör: Topi Lappalainen
Kontakt →

Redaktion: Broholmsgatan 18-20 C, 00531 Helsingfors

Tietosuoja-asetukset

Demokraatti.fi

Tilaa Demokraatti

Demokraatti on politiikkaan, työelämään ja kulttuuriin erikoistunut aikakauslehti, joka on perustettu Työmies-nimellä vuonna 1895.

Kaikki ei ole sitä miltä näyttää.

Tilaa demokraatti →
2018 DEMOKRAATTI
TIETOSUOJA- ja REKISTERISELOSTE
KIRJAUDU