Palkittu politiikan aikakauslehti
72€/6kk

Kotimaa

9.3.2016 10:10 ・ Päivitetty: 9.3.2016 10:10

Humalaisten Soldiers of Odin -miesten epäillään pahoinpidelleen kahta

Kaakkois-Suomen poliisilaitos tiedottaa saaneensa viime sunnuntaina ilmoituksen Imatrankosken uudella torilla tapahtuneesta pahoinpitelystä, jonka tekijöiksi epäillään Soldiers of Odinin tunnuksia takeissaan kantaneita kolmea miestä.

Kun poliisipartion oli saapunut paikalle, oli selvinnyt, että suomalainen pariskunta oli riitautunut läheisessä ravintolassa ja kun he olivat poistuneet ravintolasta, miehet olivat alkanut lyödä pariskunnan miestä kasvoihin. Samojen miesten epäillään pahoinpidelleen myös paikalla vapaa-ajallaan ollutta järjestyksenvalvojaa.

Poliisipartio tavoitti lähistöltä kolme Jyväskylän seudulta kotoisin olevaa yli 20-vuotiasta miestä. Poliisi on ottanut yhden heistä kiinni ja kuulustellut häntä epäiltynä pahoinpitelyyn. Myös kahta muuta miestä epäillään pahoinpitelystä.

Poliisi tiedottaa, että alkoholilla epäillään olleen osuutta asiaan.

Jaa tämä artikkeli

Kommentit

Artikkeleita voi kommentoida yhden vuorokauden ajan julkaisuhetkestä. Kirjoita asiallisesti ja muita kunnioittaen. Ylläpito pidättää oikeuden poistaa sopimattomat viestit ja estää kirjoittajaa kommentoimasta.

Sähköpostiosoitteesi

Toimituksen valinnat

Demokraatti

päätoimittaja: Petri Korhonen
Lähetä juttuvinkki →

Toimitus: PL 338, 00531 Helsinki, puh. 09 701 041

Arbetarbladet

chefredaktör: Topi Lappalainen
Kontakt →

Redaktion: Broholmsgatan 18-20 C, 00531 Helsingfors

Tietosuoja-asetukset

Demokraatti.fi

Tilaa Demokraatti

Demokraatti on politiikkaan, työelämään ja kulttuuriin erikoistunut aikakauslehti, joka on perustettu Työmies-nimellä vuonna 1895.

Kaikki ei ole sitä miltä näyttää.

Tilaa demokraatti →
2018 DEMOKRAATTI
TIETOSUOJA- ja REKISTERISELOSTE
KIRJAUDU