Palkittu politiikan aikakauslehti
72€/6kk

Politiikka

16.2.2017 08:08 ・ Päivitetty: 16.2.2017 08:08

MTV: Koira mukana Soinin tapaturmassa

Ulkoministeriö ilmoitti tänään, että ulkoministeri Timo Soini (ps.) jää sairauslomalle loppuviikoksi. Sairausloman syy on tapaturma.

Ministerin erityisavustaja Riikka Taivassalo ei vielä aiemmin kertonut tarkemmin tapaturman vakavuutta eikä sitä, missä tapaturma tapahtui.

MTV Uutisten tietojen mukaan Soini liukastui ulkoiluttaessaan koiraansa.

Ulkoministeri Soinilta jää sairausloman vuoksi väliin ainakin eduskunnan täysistunto tänään ja huomenna.

Soini jäi edellisen kerran sairauslomalle marraskuun lopulla, jolloin hänellä oli ennalta suunniteltu toimenpide. Sairausloma venyi odotettua pitemmäksi.

Ministeri on aiemmin kertonut kirjassaan Peruspomo, että hänelle tehtiin sydänoperaatio vuoden 2012 keväällä. Lisäksi hänellä on ollut ruusu jalassa.

Jaa tämä artikkeli

Kommentit

Artikkeleita voi kommentoida yhden vuorokauden ajan julkaisuhetkestä. Kirjoita asiallisesti ja muita kunnioittaen. Ylläpito pidättää oikeuden poistaa sopimattomat viestit ja estää kirjoittajaa kommentoimasta.

Sähköpostiosoitteesi

Toimituksen valinnat

Demokraatti

päätoimittaja: Petri Korhonen
Lähetä juttuvinkki →

Toimitus: PL 338, 00531 Helsinki, puh. 09 701 041

Arbetarbladet

chefredaktör: Topi Lappalainen
Kontakt →

Redaktion: Broholmsgatan 18-20 C, 00531 Helsingfors

Tietosuoja-asetukset

Demokraatti.fi

Tilaa Demokraatti

Demokraatti on politiikkaan, työelämään ja kulttuuriin erikoistunut aikakauslehti, joka on perustettu Työmies-nimellä vuonna 1895.

Kaikki ei ole sitä miltä näyttää.

Tilaa demokraatti →
2018 DEMOKRAATTI
TIETOSUOJA- ja REKISTERISELOSTE
KIRJAUDU