Palkittu politiikan aikakauslehti
72€/6kk

Ulkomaat

14.4.2018 04:42 ・ Päivitetty: 14.4.2018 04:42

Naton pääsihteeriltä tukea öiselle iskulle Syyriaan – Pentangonin mukaan iskut ovat ohi tällä erää

Naton pääsihteeri Jens Stoltenberg sanoo tukevansa Yhdysvaltojen, Britannian ja Ranskan tekemiä iskuja Syyriaan. Hänen mukaansa iskut vähentävät Bashar al-Assadin kykyä iskeä kemiallisilla aseilla Syyrian kansalaisia.

DEMOKRAATTI/STT

Demokraatti

Yhdysvallat, Britannia ja Ranska iskivät tänään varhain aamulla Syyriaan epäillyn kaasuiskun takia. Yhdysvaltain puolustusministeriö Pentagon kertoi noin kello viisi aamulla Suomen aikaa, että isku oli tällä erää ohi.

Pentagonin mukaan länsi on valmistautunut iskemään uudelleen, jos Syyria tekee uuden kaasuiskun.

Jaa tämä artikkeli

Kommentit

Artikkeleita voi kommentoida yhden vuorokauden ajan julkaisuhetkestä. Kirjoita asiallisesti ja muita kunnioittaen. Ylläpito pidättää oikeuden poistaa sopimattomat viestit ja estää kirjoittajaa kommentoimasta.

Sähköpostiosoitteesi

Toimituksen valinnat

Demokraatti

päätoimittaja: Petri Korhonen
Lähetä juttuvinkki →

Toimitus: PL 338, 00531 Helsinki, puh. 09 701 041

Arbetarbladet

chefredaktör: Topi Lappalainen
Kontakt →

Redaktion: Broholmsgatan 18-20 C, 00531 Helsingfors

Tietosuoja-asetukset

Demokraatti.fi

Tilaa Demokraatti

Demokraatti on politiikkaan, työelämään ja kulttuuriin erikoistunut aikakauslehti, joka on perustettu Työmies-nimellä vuonna 1895.

Kaikki ei ole sitä miltä näyttää.

Tilaa demokraatti →
2018 DEMOKRAATTI
TIETOSUOJA- ja REKISTERISELOSTE
KIRJAUDU