Palkittu politiikan aikakauslehti
72€/6kk

Politiikka

28.1.2018 19:11 ・ Päivitetty: 28.1.2018 19:11

Nyt varmistui myös tämä: Paavo Väyrynen palaa eduskuntaan – ei nouse presidentiksi neljännelläkään yrittämällä

Paavo Väyrynen lupasi Ylen haastattelussa suorassa lähetyksessä, että hän palaa eduskuntaan ”kevätkauden aikana”.

Väyrynen on kertonut jo aiemmin palaavansa, ellei tule valituksi presidentiksi. Tänään varmistui, ettei näin käy.

Väyrysen seuraava osoite on kuitenkin Bryssel ja europarlamentti, ”valitettavasti”, kuten Väyrynen sanoi haastattelussa sunnuntaina.

Väyrynen on sijoittumassa neljänneksi presidentinvaaleissa. Hän sanoo olevansa vaalien suuri voittaja.

Jaa tämä artikkeli

Kommentit

Artikkeleita voi kommentoida yhden vuorokauden ajan julkaisuhetkestä. Kirjoita asiallisesti ja muita kunnioittaen. Ylläpito pidättää oikeuden poistaa sopimattomat viestit ja estää kirjoittajaa kommentoimasta.

Sähköpostiosoitteesi

Toimituksen valinnat

Toimituksen valinnat

Demokraatti

päätoimittaja: Petri Korhonen
Lähetä juttuvinkki →

Toimitus: PL 338, 00531 Helsinki, puh. 09 701 041

Arbetarbladet

chefredaktör: Topi Lappalainen
Kontakt →

Redaktion: Broholmsgatan 18-20 C, 00531 Helsingfors

Tietosuoja-asetukset

Demokraatti.fi

Tilaa Demokraatti

Demokraatti on politiikkaan, työelämään ja kulttuuriin erikoistunut aikakauslehti, joka on perustettu Työmies-nimellä vuonna 1895.

Kaikki ei ole sitä miltä näyttää.

Tilaa demokraatti →
2018 DEMOKRAATTI
TIETOSUOJA- ja REKISTERISELOSTE
KIRJAUDU