Palkittu politiikan aikakauslehti
72€/6kk

Ulkomaat

21.4.2017 08:19 ・ Päivitetty: 21.4.2017 08:19

Ranskan pääministeri: vaaleissa mittavat turvatoimet

Ranskan pääministeri Berdard Cazeneuve puhui sisäministeri  Matthias Feklin (vas.)  ja oikeusministeri Jean-Jacques Urvoasin kanssa turvaneuvoston kokouksen jälkeen. 

Ranskan turvallisuusasioita käsittelevä neuvosto kokoontui aamulla keskustelemaan Pariisin eilisestä iskusta. Tapaamisen jälkeen pääministeri Bernard Cazeneuve korosti medialle, että viikonlopun vaaleihin on varauduttu mittavilla turvallisuusjärjestelyillä.

Pääministerin mukaan minkään ei saa antaa estää demokratian perustavanlaatuista hetkeä.

 

 

 

 

 

Lisää aiheesta

 

 

Jaa tämä artikkeli

Kommentit

Artikkeleita voi kommentoida yhden vuorokauden ajan julkaisuhetkestä. Kirjoita asiallisesti ja muita kunnioittaen. Ylläpito pidättää oikeuden poistaa sopimattomat viestit ja estää kirjoittajaa kommentoimasta.

Sähköpostiosoitteesi

Toimituksen valinnat

Demokraatti

päätoimittaja: Petri Korhonen
Lähetä juttuvinkki →

Toimitus: PL 338, 00531 Helsinki, puh. 09 701 041

Arbetarbladet

chefredaktör: Topi Lappalainen
Kontakt →

Redaktion: Broholmsgatan 18-20 C, 00531 Helsingfors

Tietosuoja-asetukset

Demokraatti.fi

Tilaa Demokraatti

Demokraatti on politiikkaan, työelämään ja kulttuuriin erikoistunut aikakauslehti, joka on perustettu Työmies-nimellä vuonna 1895.

Kaikki ei ole sitä miltä näyttää.

Tilaa demokraatti →
2018 DEMOKRAATTI
TIETOSUOJA- ja REKISTERISELOSTE
KIRJAUDU