Palkittu politiikan aikakauslehti.
Katso hinnat!

11.12.2017 14:38 ・ Päivitetty: 11.12.2017 14:38

Emma-gaalan ehdokkaat julki – Antti Tuisku, JVG ja Haloo Helsinki! kahmivat ehdokkuuksia

Alma on ehdolla vuoden biisi- ja vuoden musiikkivideo -sarjojen voittajaksi.

Kotimaisen musiikin Emma-gaalan palkintoehdokkaat julkistettiin maanantaina. Eniten eri kategorioiden ehdokkuuksia saivat Haloo Helsinki!, JVG ja Antti Tuisku, joista kukin on ehdolla kuudessa eri ehdokassarjassa. Kaikkiaan palkintokategorioita on yhdeksäntoista.

Emma-gaala järjestetään Espoossa 3. helmikuuta. Vuoden artisti ja vuoden musiikkivideo valitaan yleisöäänestyksellä, muiden palkintojen voittajat päättää musiikkialan ammattilaisista koostuva tuomaristo.

Haloo Helsinki!, JVG ja Antti Tuisku kisaavat kaikki muun muassa vuoden albumi-, vuoden biisi- ja vuoden artisti -palkinnoista. Suurta suosiota Suomessa ja ulkomailla nauttiva Alma on puolestaan ehdolla vuoden biisi- ja vuoden musiikkivideo -sarjojen voittajaksi.

(STT)

Jaa tämä artikkeli

Kommentit

Artikkeleita voi kommentoida yhden vuorokauden ajan julkaisuhetkestä. Kirjoita asiallisesti ja muita kunnioittaen. Ylläpito pidättää oikeuden poistaa sopimattomat viestit ja estää kirjoittajaa kommentoimasta.

Sähköpostiosoitteesi

Toimituksen valinnat

Toimituksen valinnat

Demokraatti

päätoimittaja: Petri Korhonen
Lähetä juttuvinkki →

Toimitus: PL 338, 00531 Helsinki, puh. 09 701 041

Arbetarbladet

chefredaktör: Topi Lappalainen
Kontakt →

Redaktion: Broholmsgatan 18-20 C, 00531 Helsingfors

Tietosuoja-asetukset

Demokraatti.fi

Tilaa Demokraatti

Demokraatti on politiikkaan, työelämään ja kulttuuriin erikoistunut aikakauslehti, joka on perustettu Työmies-nimellä vuonna 1895.

Kaikki ei ole sitä miltä näyttää.

Tilaa demokraatti →
2018 DEMOKRAATTI
TIETOSUOJA- ja REKISTERISELOSTE
KIRJAUDU