Palkittu politiikan aikakauslehti
72€/6kk

Ulkomaat

27.8.2017 06:02 ・ Päivitetty: 27.8.2017 06:02

Libanonin armeija pitää tulitauon panttivankineuvottelujen takia

Syyrian rajalla äärijärjestö Isisiä vastaan taisteleva Libanonin armeija ilmoittaa pitävänsä tulitauon tänään.

Armeijan mukaan yksipuolinen tulitauko alkoi kello 7 paikallista aikaa ja se pidetään panttivankineuvotteluiden vuoksi.

Ne koskevat sotilaita, jotka jäivät Isisin panttivangeiksi vuonna 2014 syyrialaisen Arsalin kaupungin valtauksessa.

Yhdeksän sotilaan uskotaan edelleen olevan vankeina.

Libanonin armeija ilmoitti elokuun puolivälin tienoilla yrittävänsä häätää hyökkäyksellä Isis-taistelijoita Syyrian raja-alueelta.

Jaa tämä artikkeli

Kommentit

Artikkeleita voi kommentoida yhden vuorokauden ajan julkaisuhetkestä. Kirjoita asiallisesti ja muita kunnioittaen. Ylläpito pidättää oikeuden poistaa sopimattomat viestit ja estää kirjoittajaa kommentoimasta.

Sähköpostiosoitteesi

Toimituksen valinnat

Toimituksen valinnat

Demokraatti

päätoimittaja: Petri Korhonen
Lähetä juttuvinkki →

Toimitus: PL 338, 00531 Helsinki, puh. 09 701 041

Arbetarbladet

chefredaktör: Topi Lappalainen
Kontakt →

Redaktion: Broholmsgatan 18-20 C, 00531 Helsingfors

Tietosuoja-asetukset

Demokraatti.fi

Tilaa Demokraatti

Demokraatti on politiikkaan, työelämään ja kulttuuriin erikoistunut aikakauslehti, joka on perustettu Työmies-nimellä vuonna 1895.

Kaikki ei ole sitä miltä näyttää.

Tilaa demokraatti →
2018 DEMOKRAATTI
TIETOSUOJA- ja REKISTERISELOSTE
KIRJAUDU