Politiikka
2.2.2018 18:22 ・ Päivitetty: 2.2.2018 18:41
Nyt selvisi, miksi yhtäkään ministeriä ei näkynyt Senaatintorin mielenilmauksessa
SAK:n puheenjohtaja Jarkko Eloranta paljastaa Twitter-tilillään vastauksen monia askarruttaneeseen kysymykseen, miksei Helsingin Senaatintorin suuressa mielenilmauksessa tänään ollut mukana ministereitä puolustamassa hallituksen lanseeraamaa työttömien aktiivimallia.
”Kun mediat ovat kaipailleet ministereitä Senaatintorille niin on todettava että @juhasipila kanssa sovittiin että ministerit jäävät tällä kertaa pois.”
”Meillä oli jo poliitikkobattlet valmiina ja se riitti poliitikkoannokseksi. Aamun tapaamisen viestit tapahtumaan saatiin.”
Sipilä tapasi SAK:n edustajia aamulla virka-asunnossaan.
”Yhdessä totesimme sen olevan parasta.”
Kommentit
Artikkeleita voi kommentoida yhden vuorokauden ajan julkaisuhetkestä. Kirjoita asiallisesti ja muita kunnioittaen. Ylläpito pidättää oikeuden poistaa sopimattomat viestit ja estää kirjoittajaa kommentoimasta.
Lisää aiheesta
Politiikka
2.2.2018 14:05
”Juostenkustuja päätöksiä, lisää paskaa niskaan” – Keskisormi-kyltti kertoi suoraan, mitä mieltä kansa on
Toimituksen kommentit
2.2.2018 13:31
Kommentti: Hallitus sivuutti 10 000 ihmistä – Missä olit Juha Sipilä?
Politiikka
2.2.2018 13:24
”Työttömyys laitetaan yksilön ongelmaksi” – Ex-työministerin analyysi Senaatintorilla: Tämä on ääriajattelijoiden syvin tavoite
Politiikka
2.2.2018 12:52
Demokraatti seurasi #äänityöttömälle-mielenilmausta suorana – katso muun muassa Rinteen, Anderssonin, Vartiaisen ja SAK:n Elorannan haastattelut
Politiikka
2.2.2018 12:34
Li Andersson täräyttää Vartiaisesta: ”Näyttää vähän siltä, että he ovat uhranneet Juhanan”
Politiikka
2.2.2018 12:05
”Jari anna mulle piiskaa” – Senaatintorin mielenosoittajien kylteissä ei sanoja säästelty – Katso 10 kuvaa!