Palkittu politiikan aikakauslehti
72€/6kk

Ulkomaat

27.11.2023 16:45 ・ Päivitetty: 27.11.2023 16:45

Qatar: Aselepo Gazassa jatkuu kahdella päivällä

LEHTIKUVA / AFP / KARIM SAHIB

Israelin ja äärijärjestö Hamasin välistä aselepoa Gazassa jatketaan kahdella päivällä, kertoo neuvotteluja välittävä Qatar. Aselepo olisi muuten päättynyt tänään.

DEMOKRAATTI/STT

Demokraatti

Perjantaista alkaen Hamas on vapauttanut kymmeniä panttivankejaan ja Israel on vapauttanut vastavuoroisesti yli sata palestiinalaista vankiaan.

Lisäksi Israel on joka päivä aselevon ajan päästänyt läpi Gazan kaistalle parisataa avustusrekkaa, jotka ovat kuljettaneet alueelle ruokaa, lääkkeitä ja polttoainetta.

Jaa tämä artikkeli

Kommentit

Artikkeleita voi kommentoida yhden vuorokauden ajan julkaisuhetkestä. Kirjoita asiallisesti ja muita kunnioittaen. Ylläpito pidättää oikeuden poistaa sopimattomat viestit ja estää kirjoittajaa kommentoimasta.

Sähköpostiosoitteesi

Toimituksen valinnat

Toimituksen valinnat

Demokraatti

päätoimittaja: Petri Korhonen
Lähetä juttuvinkki →

Toimitus: PL 338, 00531 Helsinki, puh. 09 701 041

Arbetarbladet

chefredaktör: Topi Lappalainen
Kontakt →

Redaktion: Broholmsgatan 18-20 C, 00531 Helsingfors

Tietosuoja-asetukset

Demokraatti.fi

Tilaa Demokraatti

Demokraatti on politiikkaan, työelämään ja kulttuuriin erikoistunut aikakauslehti, joka on perustettu Työmies-nimellä vuonna 1895.

Kaikki ei ole sitä miltä näyttää.

Tilaa demokraatti →
2018 DEMOKRAATTI
TIETOSUOJA- ja REKISTERISELOSTE
KIRJAUDU