Palkittu politiikan aikakauslehti.
Katso hinnat!

Ulkomaat

2.3.2023 15:35 ・ Päivitetty: 2.3.2023 15:35

Raportti: Tiedustelupalvelu MI5 epäonnistui

Britannian tiedustelupalvelu MI5 ei ryhtynyt Manchesterin konsertti-iskun alla toimiin kahteen tiedustelutietoon liittyen, selviää torstaina julkaistusta virallisen tutkinnan loppuraportista.

DEMOKRAATTI/STT

Demokraatti

Tutkinnan puheenjohtaja John Saunders sanoo raportissa, että viivyttely toisen tiedustelutiedon kohdalla johti siihen, että viranomaisilta meni ohitse tilaisuus ryhtyä mahdollisesti tärkeään tutkintatoimeen.

Yhdysvaltalaislaulaja Ariana Granden konserttiin vuonna 2017 tehdyssä iskussa sai surmansa 22 ihmistä.

Jaa tämä artikkeli

Kommentit

Artikkeleita voi kommentoida yhden vuorokauden ajan julkaisuhetkestä. Kirjoita asiallisesti ja muita kunnioittaen. Ylläpito pidättää oikeuden poistaa sopimattomat viestit ja estää kirjoittajaa kommentoimasta.

Sähköpostiosoitteesi

Toimituksen valinnat

Toimituksen valinnat

Demokraatti

päätoimittaja: Petri Korhonen
Lähetä juttuvinkki →

Toimitus: PL 338, 00531 Helsinki, puh. 09 701 041

Arbetarbladet

chefredaktör: Topi Lappalainen
Kontakt →

Redaktion: Broholmsgatan 18-20 C, 00531 Helsingfors

Tietosuoja-asetukset

Demokraatti.fi

Tilaa Demokraatti

Demokraatti on politiikkaan, työelämään ja kulttuuriin erikoistunut aikakauslehti, joka on perustettu Työmies-nimellä vuonna 1895.

Kaikki ei ole sitä miltä näyttää.

Tilaa demokraatti →
2018 DEMOKRAATTI
TIETOSUOJA- ja REKISTERISELOSTE
KIRJAUDU