Palkittu politiikan aikakauslehti
72€/6kk

Politiikka

9.2.2018 12:43 ・ Päivitetty: 9.2.2018 12:43

Teknologiateollisuudessa on tuulista – Inkeroisen jälkeen lähdössä on myös toimitusjohtaja

Teknologiasteollisuuden toimitusjohtaja Jorma Turunen jättää pestinsä kesäkuun lopussa. Turunen on työskennellyt Teknologiateollisuuden toimitusjohtajana vuodesta 2010.

– Teknologiateollisuus on mahtava näköalapaikka Suomen elinkeinoelämään. Olen oppinut jäsenyrityksiltämme jatkuvasti uutta, Turunen sanoo tiedotteessa.

Turunen aikoo jatkaa uraansa itsenäisenä neuvonantajana, hallitusammattilaisena ja jatko-opiskelijana.

Teknologiateollisuuden hallituksen työvaliokunta on käynnistänyt seuraajahaun uuden toimitusjohtajan nimittämiseksi.

Myös Teknologiateollisuuden työmarkkinajohtaja ja varatoimitusjohtaja Eeva- Liisa Inkeroinen on aiemmin kertonut jättää tehtävänsä kesäkuun lopussa. Myös hänelle etsitään parhaillaan seuraajaa.

Jaa tämä artikkeli

Kommentit

Artikkeleita voi kommentoida yhden vuorokauden ajan julkaisuhetkestä. Kirjoita asiallisesti ja muita kunnioittaen. Ylläpito pidättää oikeuden poistaa sopimattomat viestit ja estää kirjoittajaa kommentoimasta.

Sähköpostiosoitteesi

Toimituksen valinnat

Demokraatti

päätoimittaja: Petri Korhonen
Lähetä juttuvinkki →

Toimitus: PL 338, 00531 Helsinki, puh. 09 701 041

Arbetarbladet

chefredaktör: Topi Lappalainen
Kontakt →

Redaktion: Broholmsgatan 18-20 C, 00531 Helsingfors

Tietosuoja-asetukset

Demokraatti.fi

Tilaa Demokraatti

Demokraatti on politiikkaan, työelämään ja kulttuuriin erikoistunut aikakauslehti, joka on perustettu Työmies-nimellä vuonna 1895.

Kaikki ei ole sitä miltä näyttää.

Tilaa demokraatti →
2018 DEMOKRAATTI
TIETOSUOJA- ja REKISTERISELOSTE
KIRJAUDU