Palkittu politiikan aikakauslehti.
Katso hinnat!

Ulkomaat

6.5.2018 09:12 ・ Päivitetty: 6.5.2018 09:12

16-vuotiaan raiskauksesta ja murhasta epäilty mies kiinni Intiassa: piileskeli sukulaisensa talossa

Intian poliisi sanoo pidättäneensä 16-vuotiaan teinitytön raiskauksen ja murhan pääepäillyn. Mies piileskeli sukulaisensa talossa.

DEMOKRAATTI/STT

Demokraatti

Poliisin mukaan mies poltti tovereineen tytön elävältä raivostuttuaan rangaistuksesta, jonka sai tytön raiskaamisesta.

Poliisi sanoo pidättäneensä myös Koillis-Intiassa Jharkhandin osavaltiossa sijaitsevan kylän johtajan, joka oli määrännyt tytön raiskaajille rangaistukset. Kaikkiaan pidätettyjä on nyt 15.

Jaa tämä artikkeli

Kommentit

Artikkeleita voi kommentoida yhden vuorokauden ajan julkaisuhetkestä. Kirjoita asiallisesti ja muita kunnioittaen. Ylläpito pidättää oikeuden poistaa sopimattomat viestit ja estää kirjoittajaa kommentoimasta.

Sähköpostiosoitteesi

Toimituksen valinnat

Demokraatti

päätoimittaja: Petri Korhonen
Lähetä juttuvinkki →

Toimitus: PL 338, 00531 Helsinki, puh. 09 701 041

Arbetarbladet

chefredaktör: Topi Lappalainen
Kontakt →

Redaktion: Broholmsgatan 18-20 C, 00531 Helsingfors

Tietosuoja-asetukset

Demokraatti.fi

Tilaa Demokraatti

Demokraatti on politiikkaan, työelämään ja kulttuuriin erikoistunut aikakauslehti, joka on perustettu Työmies-nimellä vuonna 1895.

Kaikki ei ole sitä miltä näyttää.

Tilaa demokraatti →
2018 DEMOKRAATTI
TIETOSUOJA- ja REKISTERISELOSTE
KIRJAUDU