Palkittu politiikan aikakauslehti.
Katso hinnat!

Politiikka

27.8.2018 08:16 ・ Päivitetty: 27.8.2018 08:16

”Keskustassa ajoneuvoilla liikkuvien kannattaa silti varata siirtymisiin kunnolla aikaa” – Ranskan presidentin vierailu sotkee Helsingin liikennettä

Ranskan presidentti Emmanuel Macron vierailee puolisoineen Suomessa tällä viikolla. Vierailun turvatoimet aiheuttavat lyhyitä liikennekatkoksia Helsingissä keskiviikkona ja torstaina.

DEMOKRAATTI/STT

Demokraatti

Helsingin poliisi kertoi, että keskiviikkoiltana katkoksia on erityisesti pääteiden varsilla Helsinki-Vantaan lentoasemalta Helsingin keskustaan. Torstaina katkoksia on koko päivän ajan, ja ne keskittyvät aamusta asti Länsi-Helsinkiin ja Helsingin keskustaan.

– Vaikka liikennekatkokset tulevat näillä näkymin olemaan suhteellinen lyhyitä verrattuna heinäkuiseen isoon vierailuun, keskustassa ajoneuvoilla liikkuvien kannattaa silti varata siirtymisiin kunnolla aikaa, sanoi komisario Anne Hiltunen Helsingin poliisista.

Jaa tämä artikkeli

Kommentit

Artikkeleita voi kommentoida yhden vuorokauden ajan julkaisuhetkestä. Kirjoita asiallisesti ja muita kunnioittaen. Ylläpito pidättää oikeuden poistaa sopimattomat viestit ja estää kirjoittajaa kommentoimasta.

Sähköpostiosoitteesi

Toimituksen valinnat

Toimituksen valinnat

Demokraatti

päätoimittaja: Petri Korhonen
Lähetä juttuvinkki →

Toimitus: PL 338, 00531 Helsinki, puh. 09 701 041

Arbetarbladet

chefredaktör: Topi Lappalainen
Kontakt →

Redaktion: Broholmsgatan 18-20 C, 00531 Helsingfors

Tietosuoja-asetukset

Demokraatti.fi

Tilaa Demokraatti

Demokraatti on politiikkaan, työelämään ja kulttuuriin erikoistunut aikakauslehti, joka on perustettu Työmies-nimellä vuonna 1895.

Kaikki ei ole sitä miltä näyttää.

Tilaa demokraatti →
2018 DEMOKRAATTI
TIETOSUOJA- ja REKISTERISELOSTE
KIRJAUDU