Palkittu politiikan aikakauslehti
72€/6kk

Ulkomaat

23.4.2017 20:46 ・ Päivitetty: 23.4.2017 20:46

Kysely: Le Penille selvä tappio toisella kierroksella

He ovat Ranskan presidentinvaalien kaksintaistelupari. Emmanuelle Macronille povataan voittoa, Marine Le Penille tappiota.

Tuoreen mielipidekyselyn mukaan Emmanuel Macron voittaa Marine Le Penin selvästi Ranskan presidentinvaalien toisella kierroksella. Ipsos-tutkimuslaitoksen kyselyn mukaan riippumatonta keskustalaista Macronia kannattaa presidentiksi 62 prosenttia ranskalaisista.

Vaalien toinen, ratkaiseva kierros järjestetään kahden viikon kuluttua 7. toukokuuta.

Jaa tämä artikkeli

Kommentit

Artikkeleita voi kommentoida yhden vuorokauden ajan julkaisuhetkestä. Kirjoita asiallisesti ja muita kunnioittaen. Ylläpito pidättää oikeuden poistaa sopimattomat viestit ja estää kirjoittajaa kommentoimasta.

Sähköpostiosoitteesi

Toimituksen valinnat

Demokraatti

päätoimittaja: Petri Korhonen
Lähetä juttuvinkki →

Toimitus: PL 338, 00531 Helsinki, puh. 09 701 041

Arbetarbladet

chefredaktör: Topi Lappalainen
Kontakt →

Redaktion: Broholmsgatan 18-20 C, 00531 Helsingfors

Tietosuoja-asetukset

Demokraatti.fi

Tilaa Demokraatti

Demokraatti on politiikkaan, työelämään ja kulttuuriin erikoistunut aikakauslehti, joka on perustettu Työmies-nimellä vuonna 1895.

Kaikki ei ole sitä miltä näyttää.

Tilaa demokraatti →
2018 DEMOKRAATTI
TIETOSUOJA- ja REKISTERISELOSTE
KIRJAUDU