Urheilu
31.10.2020 12:09 ・ Päivitetty: 31.10.2020 12:09
Olympiavoittajat Sue Bird ja Megan Rapinoe kihlautuivat
Naisten koripalloilun nelinkertainen olympiavoittaja Sue Bird ja naisten jalkapalloilun MM- ja olympiavoittaja Megan Rapinoe ovat kihlautuneet. Bird julkisti asian Instagramissa.
Yhdysvaltalaiset Bird, 40, ja Rapinoe, 35, tutustuivat 2016 olympialaisissa Riossa ja ovat seurustelleet siitä lähtien.
– Meillä on paljon yhteistä, ja me vain sovimme yhteen. Vitsailen, että hän on paras neuvonantajana. Hän on hyvin järkevä, Rapinoe sanoi ESPN:n haastattelussa 2017.
Bird on voittanut kaksi kertaa Yhdysvaltain yliopistosarjan mestaruuden, neljä olympiakultaa sekä neljä WNBA-liigan mestaruutta.
Rapinoe voitti olympiakultaa Yhdysvaltain joukkueessa 2012 Lontoossa sekä maailmanmestaruudet 2015 ja 2019.
Kommentit
Artikkeleita voi kommentoida yhden vuorokauden ajan julkaisuhetkestä. Kirjoita asiallisesti ja muita kunnioittaen. Ylläpito pidättää oikeuden poistaa sopimattomat viestit ja estää kirjoittajaa kommentoimasta.