Palkittu politiikan aikakauslehti.
Katso hinnat!

Talous

11.11.2021 09:01 ・ Päivitetty: 11.11.2021 09:01

Uutismedian liiton puheenjohtajana jatkaa Petteri Putkiranta

LEHTIKUVA / ANTTI AIMO-KOIVISTO

Uutismedian liiton puheenjohtajana jatkaa ensi vuoden ajan Petteri Putkiranta. Hän on Sanoma Media Finlandin uutis- ja featuremedia -yksikön liiketoimintajohtaja ja STT:n hallituksen puheenjohtaja.

DEMOKRAATTI/STT

Demokraatti

Uutismedian liiton syyskokous päätti valinnasta torstaina Seinäjoella Suurten Lehtipäivien yhteydessä.

Putkiranta aloitti Sanomalehtien Liiton puheenjohtajana vuonna 2016. Liiton nimi muuttui vuosi sitten Uutismedian liitoksi.

Uutismedian liitto on sanoma- ja kaupunkilehtijulkaisijoiden toimialajärjestö ja media-alan yhteistä edunvalvontaa hoitavan Medialiiton jäsenjärjestö.

Sanoma Media Finland on STT:n pääomistaja.

Jaa tämä artikkeli

Kommentit

Artikkeleita voi kommentoida yhden vuorokauden ajan julkaisuhetkestä. Kirjoita asiallisesti ja muita kunnioittaen. Ylläpito pidättää oikeuden poistaa sopimattomat viestit ja estää kirjoittajaa kommentoimasta.

Sähköpostiosoitteesi

Toimituksen valinnat

Toimituksen valinnat

Demokraatti

päätoimittaja: Petri Korhonen
Lähetä juttuvinkki →

Toimitus: PL 338, 00531 Helsinki, puh. 09 701 041

Arbetarbladet

chefredaktör: Topi Lappalainen
Kontakt →

Redaktion: Broholmsgatan 18-20 C, 00531 Helsingfors

Tietosuoja-asetukset

Demokraatti.fi

Tilaa Demokraatti

Demokraatti on politiikkaan, työelämään ja kulttuuriin erikoistunut aikakauslehti, joka on perustettu Työmies-nimellä vuonna 1895.

Kaikki ei ole sitä miltä näyttää.

Tilaa demokraatti →
2018 DEMOKRAATTI
TIETOSUOJA- ja REKISTERISELOSTE
KIRJAUDU