Palkittu politiikan aikakauslehti.
Katso hinnat!

Kotimaa

7.10.2020 08:58 ・ Päivitetty: 7.10.2020 08:58

Vaasan sairaanhoitopiirissä on todettu 41 uutta koronavirustartuntaa

Vaasan sairaanhoitopiirissä on todettu 41 uutta koronavirustartuntaa, sairaanhoitopiiri kertoo verkkosivuillaan. Yhteensä Vaasan sairaanhoitopiirissä on todettu 334 koronavirustapausta.

DEMOKRAATTI/STT

Demokraatti

Vaasan keskussairaala toimii tällä hetkellä normaalisti, mutta on tehostetussa valmiudessa pandemian suhteen.

Eilen Vaasan sairaanhoitopiirissä todettiin 70 uutta koronavirustartuntaa.

Vaasan kaupunki linjasi maanantaina, että se kieltää yli 50 ihmisen kokoukset ja julkiset tilaisuudet kolmeksi viikoksi.

Lisää aiheesta

Jaa tämä artikkeli

Kommentit

Artikkeleita voi kommentoida yhden vuorokauden ajan julkaisuhetkestä. Kirjoita asiallisesti ja muita kunnioittaen. Ylläpito pidättää oikeuden poistaa sopimattomat viestit ja estää kirjoittajaa kommentoimasta.

Sähköpostiosoitteesi

Toimituksen valinnat

Demokraatti

päätoimittaja: Petri Korhonen
Lähetä juttuvinkki →

Toimitus: PL 338, 00531 Helsinki, puh. 09 701 041

Arbetarbladet

chefredaktör: Topi Lappalainen
Kontakt →

Redaktion: Broholmsgatan 18-20 C, 00531 Helsingfors

Tietosuoja-asetukset

Demokraatti.fi

Tilaa Demokraatti

Demokraatti on politiikkaan, työelämään ja kulttuuriin erikoistunut aikakauslehti, joka on perustettu Työmies-nimellä vuonna 1895.

Kaikki ei ole sitä miltä näyttää.

Tilaa demokraatti →
2018 DEMOKRAATTI
TIETOSUOJA- ja REKISTERISELOSTE
KIRJAUDU