Palkittu politiikan aikakauslehti
72€/6kk

Ulkomaat

19.7.2019 05:29 ・ Päivitetty: 19.7.2019 05:29

Kioton palo: Uhreilla ei ollut juuri mahdollisuuksia pelastua

Japanin Kiotossa sijaitsevassa animaatiostudiossa sytytetty tulipalo levisi räjähdysmäisesti koko rakennukseen, eikä liekkeihin jääneillä 33 kuolonuhrilla ollut juuri minkäänlaisia mahdollisuuksia pelastua liekeistä, kertovat pelastustyöntekijät ja viranomaiset.

DEMOKRAATTI/STT

Demokraatti

Eilisessä palossa loukkaantui kymmeniä ihmisiä, monet heistä vakavasti.

Studion tuhopoltto jäänee yhdeksi kaikkien aikojen pahimmaksi väkivaltarikoksesta Japanin historiassa. Joukkosurma on järkyttänyt koko maata pahasti.

Jaa tämä artikkeli

Kommentit

Artikkeleita voi kommentoida yhden vuorokauden ajan julkaisuhetkestä. Kirjoita asiallisesti ja muita kunnioittaen. Ylläpito pidättää oikeuden poistaa sopimattomat viestit ja estää kirjoittajaa kommentoimasta.

Sähköpostiosoitteesi

Toimituksen valinnat

Demokraatti

päätoimittaja: Petri Korhonen
Lähetä juttuvinkki →

Toimitus: PL 338, 00531 Helsinki, puh. 09 701 041

Arbetarbladet

chefredaktör: Topi Lappalainen
Kontakt →

Redaktion: Broholmsgatan 18-20 C, 00531 Helsingfors

Tietosuoja-asetukset

Demokraatti.fi

Tilaa Demokraatti

Demokraatti on politiikkaan, työelämään ja kulttuuriin erikoistunut aikakauslehti, joka on perustettu Työmies-nimellä vuonna 1895.

Kaikki ei ole sitä miltä näyttää.

Tilaa demokraatti →
2018 DEMOKRAATTI
TIETOSUOJA- ja REKISTERISELOSTE
KIRJAUDU