Palkittu politiikan aikakauslehti.
Katso hinnat!

Politiikka

5.9.2020 04:48 ・ Päivitetty: 5.9.2020 04:48

KSML: Vihreiden puheenjohtajisto irtisanoutui kaupallisesta yhteistyöstä

Vihreiden puheenjohtaja, sisäministeri Maria Ohisalo kertoo puolueen päättäneen, ettei sen puheenjohtajisto enää tee minkäänlaista kaupallista yhteistyötä.

Ohisalo sanoo Keskisuomalaisen haastattelussa myös, että vihreät esittää muille puolueille yhteistä ohjeistusta politiikkojen kaupallisesta yhteistyöstä.

Poliitikkojen toiminnasta syntyi viime kuussa keskustelua kun ilmeni, että vihreiden varapuheenjohtaja Fatim Diarra oli pyytänyt Helkamalta käyttöönsä sähköpyörää, tarjoten vastineeksi julkaisuja sosiaalisessa mediassa pyörän käytöstä. Diarra maksoi kohun noustua pyöränsä itse.

Jaa tämä artikkeli

Kommentit

Artikkeleita voi kommentoida yhden vuorokauden ajan julkaisuhetkestä. Kirjoita asiallisesti ja muita kunnioittaen. Ylläpito pidättää oikeuden poistaa sopimattomat viestit ja estää kirjoittajaa kommentoimasta.

Sähköpostiosoitteesi

Toimituksen valinnat

Toimituksen valinnat

Demokraatti

päätoimittaja: Petri Korhonen
Lähetä juttuvinkki →

Toimitus: PL 338, 00531 Helsinki, puh. 09 701 041

Arbetarbladet

chefredaktör: Topi Lappalainen
Kontakt →

Redaktion: Broholmsgatan 18-20 C, 00531 Helsingfors

Tietosuoja-asetukset

Demokraatti.fi

Tilaa Demokraatti

Demokraatti on politiikkaan, työelämään ja kulttuuriin erikoistunut aikakauslehti, joka on perustettu Työmies-nimellä vuonna 1895.

Kaikki ei ole sitä miltä näyttää.

Tilaa demokraatti →
2018 DEMOKRAATTI
TIETOSUOJA- ja REKISTERISELOSTE
KIRJAUDU