Palkittu politiikan aikakauslehti.
Katso hinnat!

Kotimaa

13.12.2021 14:40 ・ Päivitetty: 13.12.2021 14:40

Poliisi epäilee henkirikosta Mikkelissä – asunnosta löytyi voimakkaaseen väkivaltaan kuollut mies, teosta epäilty vangittiin

Nora Vilva

Poliisi epäilee miehen joutuneen henkirikoksen uhriksi Mikkelissä.

DEMOKRAATTI/STT

Demokraatti

Hätäkeskukseen tuli perjantain ja lauantain välisenä yönä ilmoitus, jonka perusteella poliisi lähti tarkistamaan erästä asuntoa. Asunnosta löytyi mies, joka oli poliisin mukaan kuollut voimakkaan väkivallan seurauksena.

Poliisi kuuli viikonlopun aikana useita ihmisiä selvittääkseen tapahtumien kulkua ja teki teknistä tutkintaa asunnossa. Tutkinnan perusteella poliisi epäilee paikallista miestä taposta. Epäilty vangittiin maanantaina Etelä-Savon käräjäoikeudessa todennäköisin syin taposta epäiltynä.

Syyte asiassa tulee nostaa maaliskuun loppuun mennessä.

Jaa tämä artikkeli

Kommentit

Artikkeleita voi kommentoida yhden vuorokauden ajan julkaisuhetkestä. Kirjoita asiallisesti ja muita kunnioittaen. Ylläpito pidättää oikeuden poistaa sopimattomat viestit ja estää kirjoittajaa kommentoimasta.

Sähköpostiosoitteesi

Toimituksen valinnat

Toimituksen valinnat

Demokraatti

päätoimittaja: Petri Korhonen
Lähetä juttuvinkki →

Toimitus: PL 338, 00531 Helsinki, puh. 09 701 041

Arbetarbladet

chefredaktör: Topi Lappalainen
Kontakt →

Redaktion: Broholmsgatan 18-20 C, 00531 Helsingfors

Tietosuoja-asetukset

Demokraatti.fi

Tilaa Demokraatti

Demokraatti on politiikkaan, työelämään ja kulttuuriin erikoistunut aikakauslehti, joka on perustettu Työmies-nimellä vuonna 1895.

Kaikki ei ole sitä miltä näyttää.

Tilaa demokraatti →
2018 DEMOKRAATTI
TIETOSUOJA- ja REKISTERISELOSTE
KIRJAUDU