Palkittu politiikan aikakauslehti.
Katso hinnat!

Politiikka

26.5.2025 14:10 ・ Päivitetty: 26.5.2025 14:10

Presidentti työskentelee kesän pääosin kesävirka-asunnollaan – presidenttipari siirtyy perjantaina Kultarantaan

LEHTIKUVA / EMMI KORHONEN

Presidentti Alexander Stubb ja hänen puolisonsa Suzanne Innes-Stubb siirtyvät perjantaina kesävirka-asunnolle Naantalin Kultarantaan, kertoo presidentin kanslia.

DEMOKRAATTI/STT

Demokraatti

Presidentti työskentelee kesän aikana pääosin Kultarannassa. Siellä pidetään myös useita tapahtumia.

Alkukesän suurin tapahtuma alueella on presidentin kesäkuun puolivälissä isännöimät Kultaranta-keskustelut. Kultarannassa pidetään myös kahden vuoden tauon jälkeen Naantalin musiikkijuhlien puistokonsertti 6. kesäkuuta.

Kultarannan puistossa on tänä kesänä esillä veistosnäyttely Kerrostumia. Näyttelyssä on teoksia seitsemältä nykykuvanveistäjältä, jotka hyödyntävät töissään erityisesti puuta ja kiveä. Näyttely avataan perjantaina, ja se on avoinna yleisölle elokuun loppuun asti.

Jaa tämä artikkeli

Kommentit

Artikkeleita voi kommentoida yhden vuorokauden ajan julkaisuhetkestä. Kirjoita asiallisesti ja muita kunnioittaen. Ylläpito pidättää oikeuden poistaa sopimattomat viestit ja estää kirjoittajaa kommentoimasta.

Sähköpostiosoitteesi

Toimituksen valinnat

Toimituksen valinnat

Demokraatti

päätoimittaja: Petri Korhonen
Lähetä juttuvinkki →

Toimitus: PL 338, 00531 Helsinki, puh. 09 701 041

Arbetarbladet

chefredaktör: Topi Lappalainen
Kontakt →

Redaktion: Broholmsgatan 18-20 C, 00531 Helsingfors

Tietosuoja-asetukset

Demokraatti.fi

Tilaa Demokraatti

Demokraatti on politiikkaan, työelämään ja kulttuuriin erikoistunut aikakauslehti, joka on perustettu Työmies-nimellä vuonna 1895.

Kaikki ei ole sitä miltä näyttää.

Tilaa demokraatti →
2018 DEMOKRAATTI
TIETOSUOJA- ja REKISTERISELOSTE
KIRJAUDU