Palkittu politiikan aikakauslehti.
Katso hinnat!

Ulkomaat

13.12.2021 14:11 ・ Päivitetty: 13.12.2021 14:11

Törkeää ruorijuopumusta epäillään kahden rahtialuksen törmäyksen syyksi

LEHTIKUVA / AFP / JOHAN NILSSON
Kuvassa brittialus Scot Carrier Itämerellä 13.joulukuuta 2021.

Kahden rahtialuksen törmäyksen syyksi epäillään törkeää ruorijuopumusta ja törkeää varomattomuutta. Tapauksen vuoksi useita ihmisiä on otettu poliisin säilöön.

DEMOKRAATTI/STT

Demokraatti

Kaksi rahtialusta, tanskalainen ja brittiläinen, törmäsivät Itämerellä aamuyöllä. Kaksi tanskalaisaluksessa ollutta ihmistä on kateissa, ja heidän etsintänsä on keskeytetty.

Pelastuspalvelun mukaan näyttää siltä, että brittialus on törmännyt tanskalaisalukseen, joka kaatui törmäyksen voimasta.

Jaa tämä artikkeli

Kommentit

Artikkeleita voi kommentoida yhden vuorokauden ajan julkaisuhetkestä. Kirjoita asiallisesti ja muita kunnioittaen. Ylläpito pidättää oikeuden poistaa sopimattomat viestit ja estää kirjoittajaa kommentoimasta.

Sähköpostiosoitteesi

Toimituksen valinnat

Demokraatti

päätoimittaja: Petri Korhonen
Lähetä juttuvinkki →

Toimitus: PL 338, 00531 Helsinki, puh. 09 701 041

Arbetarbladet

chefredaktör: Topi Lappalainen
Kontakt →

Redaktion: Broholmsgatan 18-20 C, 00531 Helsingfors

Tietosuoja-asetukset

Demokraatti.fi

Tilaa Demokraatti

Demokraatti on politiikkaan, työelämään ja kulttuuriin erikoistunut aikakauslehti, joka on perustettu Työmies-nimellä vuonna 1895.

Kaikki ei ole sitä miltä näyttää.

Tilaa demokraatti →
2018 DEMOKRAATTI
TIETOSUOJA- ja REKISTERISELOSTE
KIRJAUDU