Palkittu politiikan aikakauslehti.
Katso hinnat!

Kotimaa

28.5.2021 10:33 ・ Päivitetty: 28.5.2021 10:33

Viking Sallyn henkirikoksesta tullut uusi vihje – tieto on nyt poliisilla

Kari Hulkko

Puolustuksen asianajaja Martina Kronström kertoo STT:lle, että Viking Sallyn vuoden 1987 henkirikoksesta on tällä viikolla tullut uusi vihje, ja se on välitetty poliisille.

DEMOKRAATTI/STT

Demokraatti

Kronströmin mukaan tieto kerrottiin henkilökohtaisesti hänelle, ja hän pyysi kertojaa olemaan yhteydessä poliisiin.

Vihje tuli Kronströmin mukaan Suomesta.

Matkailualus Viking Sallyn veritekoa käsiteltiin tällä viikolla Varsinais-Suomen käräjäoikeudessa.

Syyttäjä vaatii tanskalaismiehelle elinkautista vankeusrangaistusta murhasta ja murhan yrityksestä. Syytetty kiistää syytteen kokonaisuudessaan.

Jaa tämä artikkeli

Kommentit

Artikkeleita voi kommentoida yhden vuorokauden ajan julkaisuhetkestä. Kirjoita asiallisesti ja muita kunnioittaen. Ylläpito pidättää oikeuden poistaa sopimattomat viestit ja estää kirjoittajaa kommentoimasta.

Sähköpostiosoitteesi

Toimituksen valinnat

Toimituksen valinnat

Demokraatti

päätoimittaja: Petri Korhonen
Lähetä juttuvinkki →

Toimitus: PL 338, 00531 Helsinki, puh. 09 701 041

Arbetarbladet

chefredaktör: Topi Lappalainen
Kontakt →

Redaktion: Broholmsgatan 18-20 C, 00531 Helsingfors

Tietosuoja-asetukset

Demokraatti.fi

Tilaa Demokraatti

Demokraatti on politiikkaan, työelämään ja kulttuuriin erikoistunut aikakauslehti, joka on perustettu Työmies-nimellä vuonna 1895.

Kaikki ei ole sitä miltä näyttää.

Tilaa demokraatti →
2018 DEMOKRAATTI
TIETOSUOJA- ja REKISTERISELOSTE
KIRJAUDU