Palkittu politiikan aikakauslehti.
Katso hinnat!

Urheilu

11.9.2020 08:50 ・ Päivitetty: 11.9.2020 08:50

Keskiviikkona Jokereita vastaan pelanneessa KHL-joukkueessa on todettu useita koronavirustartuntoja

Suomessa keskiviikkona Jokereita vastaan pelanneessa jääkiekon KHL-joukkueessa Neftehimik Nizhnekamskissa on todettu koronavirustartuntoja. KHL:n tiedotteen mukaan Latvian Riikaan pelaamaan matkanneen venäläisjoukkueen pelaajille tehtiin torstaina koronavirustestit. Seitsemän pelaajan testi oli positiivinen.

DEMOKRAATTI/STT

Demokraatti

KHL kertoo, että Neftehimikin tämän illan ottelu Riian Dinamoa vastaan siirretään tartuntojen takia ja pelaajat matkaavat Pietariin jatkotutkimuksiin. Neftehimik puolestaan kertoo sivuillaan, että joukkue oli käynyt testeissä ennen lähtöään Helsingissä alkaneelle vieraskiertueelle, ja tulokset olivat negatiivisia.

Jokereilla on tänään kotiottelu Ak Bars Kazania vastaan. Tiedossa ei ole, kuinka Neftehimikin koronatapaukset vaikuttavat kello 18.30 alkavaksi aiottuun otteluun. Jokerit kertoo tiedottavansa asiasta.

Jaa tämä artikkeli

Kommentit

Artikkeleita voi kommentoida yhden vuorokauden ajan julkaisuhetkestä. Kirjoita asiallisesti ja muita kunnioittaen. Ylläpito pidättää oikeuden poistaa sopimattomat viestit ja estää kirjoittajaa kommentoimasta.

Sähköpostiosoitteesi

Toimituksen valinnat

Demokraatti

päätoimittaja: Petri Korhonen
Lähetä juttuvinkki →

Toimitus: PL 338, 00531 Helsinki, puh. 09 701 041

Arbetarbladet

chefredaktör: Topi Lappalainen
Kontakt →

Redaktion: Broholmsgatan 18-20 C, 00531 Helsingfors

Tietosuoja-asetukset

Demokraatti.fi

Tilaa Demokraatti

Demokraatti on politiikkaan, työelämään ja kulttuuriin erikoistunut aikakauslehti, joka on perustettu Työmies-nimellä vuonna 1895.

Kaikki ei ole sitä miltä näyttää.

Tilaa demokraatti →
2018 DEMOKRAATTI
TIETOSUOJA- ja REKISTERISELOSTE
KIRJAUDU