Palkittu politiikan aikakauslehti
72€/6kk

Kotimaa

7.10.2022 08:31 ・ Päivitetty: 7.10.2022 08:31

OP-ryhmä: Maksuhäiriöt saatu korjattua

LEHTIKUVA / JUSSI NUKARI

OP-ryhmästä muihin pankkeihin lähtevissä maksuissa olleet häiriöt on saatu korjattua, yhtiö kertoo Twitterissä.

DEMOKRAATTI/STT

Demokraatti

Aiemmin perjantaiaamuna siirtymättä jääneet maksut ovat yhtiön mukaan nyt lähteneet eteenpäin, ja niiden pitäisi näkyä muiden pankkien tileillä myöhemmin tänään.

Häiriö näkyi esimerkiksi Kelan etuuksien maksamisen viiveinä, Kela kirjoitti Twitterissä. Maksut olivat lähteneet Kelalta, mutta ne eivät olleet välttämättä siirtyneet asiakkaiden tileille.

OP pahoittelee häiriöstä aiheutunutta haittaa.

Jaa tämä artikkeli

Kommentit

Artikkeleita voi kommentoida yhden vuorokauden ajan julkaisuhetkestä. Kirjoita asiallisesti ja muita kunnioittaen. Ylläpito pidättää oikeuden poistaa sopimattomat viestit ja estää kirjoittajaa kommentoimasta.

Sähköpostiosoitteesi

Toimituksen valinnat

Toimituksen valinnat

Demokraatti

päätoimittaja: Petri Korhonen
Lähetä juttuvinkki →

Toimitus: PL 338, 00531 Helsinki, puh. 09 701 041

Arbetarbladet

chefredaktör: Topi Lappalainen
Kontakt →

Redaktion: Broholmsgatan 18-20 C, 00531 Helsingfors

Tietosuoja-asetukset

Demokraatti.fi

Tilaa Demokraatti

Demokraatti on politiikkaan, työelämään ja kulttuuriin erikoistunut aikakauslehti, joka on perustettu Työmies-nimellä vuonna 1895.

Kaikki ei ole sitä miltä näyttää.

Tilaa demokraatti →
2018 DEMOKRAATTI
TIETOSUOJA- ja REKISTERISELOSTE
KIRJAUDU