Palkittu politiikan aikakauslehti
72€/6kk

Kotimaa

21.9.2017 11:25 ・ Päivitetty: 21.9.2017 11:25

Poliisi löysi mieheltä 25 000 euron arvosta lounas- ja virikeseteleitä

Helsingin poliisi on pidättänyt Kalliossa miehen, jonka hallusta löytyi noin 2 600 lounasseteliä ja noin 130 virikeseteliä. Arvo seteleillä on yhteensä lähes 25 000 euroa.

Epäilty kertoi ensin poliisille ostaneensa setelit toiselta mieheltä Hakaniemen torilla ja että hän aikoi myydä niitä eteenpäin. Poliisi otti miehen kiinni ja kuljetti hänet Pasilan poliisivankilaan.

Esitutkinnan edetessä epäilty myönsi, että hän oli varastanut lounas- ja virikesetelit Kampissa sijaitsevasta toimistotilasta. Setelit on palautettu poliisin toimesta.

Anastettua omaisuutta on myös löytynyt lisää epäillyn osoittamasta paikasta. Miestä epäillään törkeästä varkaudesta.

Jaa tämä artikkeli

Kommentit

Artikkeleita voi kommentoida yhden vuorokauden ajan julkaisuhetkestä. Kirjoita asiallisesti ja muita kunnioittaen. Ylläpito pidättää oikeuden poistaa sopimattomat viestit ja estää kirjoittajaa kommentoimasta.

Sähköpostiosoitteesi

Toimituksen valinnat

Toimituksen valinnat

Demokraatti

päätoimittaja: Petri Korhonen
Lähetä juttuvinkki →

Toimitus: PL 338, 00531 Helsinki, puh. 09 701 041

Arbetarbladet

chefredaktör: Topi Lappalainen
Kontakt →

Redaktion: Broholmsgatan 18-20 C, 00531 Helsingfors

Tietosuoja-asetukset

Demokraatti.fi

Tilaa Demokraatti

Demokraatti on politiikkaan, työelämään ja kulttuuriin erikoistunut aikakauslehti, joka on perustettu Työmies-nimellä vuonna 1895.

Kaikki ei ole sitä miltä näyttää.

Tilaa demokraatti →
2018 DEMOKRAATTI
TIETOSUOJA- ja REKISTERISELOSTE
KIRJAUDU