Palkittu politiikan aikakauslehti.
Katso hinnat!

Politiikka

13.3.2026 05:54 ・ Päivitetty: 13.3.2026 05:54

Stubb tapaa eduskuntapuolueiden puheenjohtajat

ANTTI AIMO-KOIVISTO / LEHTIKUVA

Presidentti Alexander Stubb tapaa tänään eduskuntapuolueiden puheenjohtajat Presidentinlinnassa.

DEMOKRAATTI/STT

Demokraatti

Tapaamisessa on määrä keskustella ajankohtaisista ulko- ja turvallisuuspoliittisista aiheista, joten kuluneen viikon keskustelu ydinaseiden tuonnin sallimisesta saanee jatkoa.

Presidentti antoi hallituksen suunnitelmille tukensa Intian-vierailullaan viikko sitten. Hän sanoi siellä, että esitetyt muutokset ydinenergia- ja rikoslakiin toisivat Suomen samalle linjalle muiden Pohjoismaiden kanssa.

Puoluejohtajatapaamisen jälkeen presidentti Stubb pitää tiedotustilaisuuden.

Jaa tämä artikkeli

Kommentit

Artikkeleita voi kommentoida yhden vuorokauden ajan julkaisuhetkestä. Kirjoita asiallisesti ja muita kunnioittaen. Ylläpito pidättää oikeuden poistaa sopimattomat viestit ja estää kirjoittajaa kommentoimasta.

Sähköpostiosoitteesi

Toimituksen valinnat

Demokraatti

päätoimittaja: Petri Korhonen
Lähetä juttuvinkki →

Toimitus: PL 338, 00531 Helsinki, puh. 09 701 041

Arbetarbladet

chefredaktör: Topi Lappalainen
Kontakt →

Redaktion: Broholmsgatan 18-20 C, 00531 Helsingfors

Tietosuoja-asetukset

Demokraatti.fi

Tilaa Demokraatti

Demokraatti on politiikkaan, työelämään ja kulttuuriin erikoistunut aikakauslehti, joka on perustettu Työmies-nimellä vuonna 1895.

Kaikki ei ole sitä miltä näyttää.

Tilaa demokraatti →
2018 DEMOKRAATTI
TIETOSUOJA- ja REKISTERISELOSTE
KIRJAUDU