24.1.2017 19:00 ・ Päivitetty: 24.1.2017 12:46
Millä SDP saadaan ykköspuolueeksi eduskuntavaaleissa? – ”ennen oli paremmin” -Hakaniemen demari Miika Nousiainen vastaa
Kirjailija, monien tv-paneelien ”menneisyyteen haikaileva Hakaniemen demari” Miika Nousiainen on pohtinut, millä keinoin SDP säilyttää hienon vireensä ja nousee selkeästi pääministeripuolueeksi seuraavissa eduskuntavaaleissa.
Ensin edessä ovat kuitenkin kuntavaalit. Nousiainen kertoo myös, miten toivoo tulevien Helsingin päättäjien kehittävän hänen omia kotikulmiaan, Hakaniemen ja Kallion seutua.
Miika Nousiainen kertoo lisää ajatuksistaan laajassa henkilöhaastattelussa, joka ilmestyy torstaina Demokraatin viikkolehdessä.
Kommentit
Artikkeleita voi kommentoida yhden vuorokauden ajan julkaisuhetkestä. Kirjoita asiallisesti ja muita kunnioittaen. Ylläpito pidättää oikeuden poistaa sopimattomat viestit ja estää kirjoittajaa kommentoimasta.
Lisää aiheesta
Teatteri ja Tanssi
29.11.2016 14:20
Kansallisteatterin ”Juurihoidossa” painellaan isän jäljillä pitkin poikin ja Down Under
9.9.2015 10:18
Sääliä ja kauhua Suomen kestävyysjuoksussa
11.11.2014 12:01
Näin ratkesi uusin Kirjavisa: ”Nuorimpana harmaantunut demari”
4.12.2012 11:33
Surullisen hahmon sosialidemokraatti